קיבלתם החלטה לצרוך את התוצרת האורגנית, אבל אינכם בטוחים מה בדיוק עליכם לחפש? האם באמת המוצרים שארכוש יהיו אורגניים? ומה בכלל ההבדל בין מוצרים רגילים למוצרים האורגניים? משרד החקלאות פה להסברים, וקיבץ את כל הטיפים למציאת ולזיהוי המוצרים האורגניים.
​​​היכן נוכל למצוא תוצרת אורגנית? 
כאשר החנות או הרשת מוכרות תוצרת אורגנית בתפזורת לצד תוצרת רגילה, עליהן להפריד בין שני הסוגים באופן ברור, כדי למנוע בלבול מיותר. יתרה מכך, בחנויות צריך להיות אזור נפרד למוצרים האורגנים, בין אם מדובר בפירות וירקות, ביצים, חלב, בשר, ובין אם מדובר במוצרים מעובדים, כגון: פסטה, קטשופ, רטבים וכדומה. בחנויות המוכרות תוצרת אורגנית בלבד אין צורך להפריד בין המוצרים השונים. על כל מקרה, לצד מדפי המכירה האורגניים יוצב שלט המורה על "תוצרת אורגנית".

עוד מדגישים במשרד, הצרכן המבקש לקנות תוצרת אורגנית, עליו לחפש את הסמל האורגני האחיד של מדינת ישראל (משרד החקלאות) על אריזת המוצר (פירות, ירקות, מוצרים ארוזים) ואת סמל הפיקוח של אחד מגופי האישור והבקרה המוסמכים לתת למגדל וליצרן האורגני את ההיתר לסמן את המוצר כאורגני.

החוק (שהחל 1.9.2008) מאפשר לכל צרכן לחפש את הסמל האורגני האחיד על המוצרים האורגניים ולדעת בביטחון כי כל מוצר שנושא אותו אכן גודל ויוצר על פי הסטנדרט האורגני והוא מפוקח על ידי אחד מארבעת גופי האישור והבקרה​שהסמיך משרד החקלאות לשם פיקוח על התוצרת האורגנית.


​על איזה מוצרים מפקח החוק? החוק והתקנות המפקחים על גידול, ייצור, טיפול ושיווק של תוצרת חקלאית טרייה אורגנית לשוק המקומי. כל מוצרי המזון שמוצאם מן הצומח ומוצרי מזון שמוצאם מן החי.

לוגו תוצרת אורגנית

 

 

תכשירים לחקלאות אורגנית המורשים למכירה בישראל - ינואר, 2020https://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/standarts/haklaut_organit/pirsumim/2020/Pages/hadbara_org_1_-2020.aspxתכשירים לחקלאות אורגנית המורשים למכירה בישראל - ינואר, 2020
תכשירים לחקלאות אורגנית המורשים למכירה בישראל - ינואר, 2020https://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/chimistry/rishum_rishuy/pirsumim/2020/Pages/hadbara_org_1_-2020.aspxתכשירים לחקלאות אורגנית המורשים למכירה בישראל - ינואר, 2020
סקר בנושא שיפור הרגולציה על תוצרת אורגניתhttps://www.moag.gov.il/ppis/Yechidot/standarts/haklaut_organit/pirsumim/2019/Pages/seker_totzeret_org.aspxסקר בנושא שיפור הרגולציה על תוצרת אורגניתמשרד החקלאות בוחן בימים אלו את הרגולציה על גידול תוצרת אורגנית. הרגולציה קובעת כללים לגבי אופן הגידול של התוצרת, כתנאי לסימון המוצר כמוצר אורגני. המידע שתמסרו בסקר זה יסייע למשרד לבחון איך לעדכן את התקנות והנהלים - על מנת לפשט ולייעל את התהליך.